Olej kokosowy
Prawdziwy olej kokosowy uzyskiwany jest z miąższu dojrzałych jąder orzechów kokosowych.
Olej rzepakowy
Olej rzepakowy charakteryzuje się wysokimi walorami żywieniowymi. Jest uznawany za jeden z najcenniejszych spożywczych olejów płynnych.
Olej palmowy
Olej palmowy jest produkowany z palmy oleistej. Olej palmowy jest jednym z najszerzej produkowanych olejów jadalnych na świecie.
Olej słonecznikowy
Olej słonecznikowy obok rzepakowego czy oliwy z oliwek, jest jednym z najpopularniejszych tłuszczów roślinnych stosowanych w polskiej kuchni.
Olej z pestek dyni
Ciemnozielony olej z pestek dyni, o charakterystycznym orzechowym smaku, jest tłoczony z surowych lub prażonych pestek.
Olej roślinny
Oleje roślinne otrzymuje się z tłuszczów roślinnych pozyskanych z nasion lub owoców roślin oleistych.
Olej lniany
Olej lniany pozyskiwany z nasion lnu to cenny składnik diety, który powinien zagościć w niej na stałe.
Olej z pestek winogron
Cechuje się on wysoką zawartością witamin oraz kwasu linolowego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania błon komórkowych.
Olej migdałowy
Olejek migdałowy to gęsty jasnożółty olej charakteryzujący się łagodnym, słodkawym smakiem i przyjemnym zapachem.
Olej z orzecha włoskiego
Olej z orzecha włoskiego to jasno żółty lub zielonkawy olej pozyskiwany w wyniku tłoczenia miąższu owoców orzechów.
Olej ryżowy
Jest jednym z najpopularniejszych olejów w krajach azjatyckich, zwłaszcza w Japonii i Indiach
Olej sojowy
Wytwarzany jest w procesach tłoczenia z ziaren soi zwyczajnej, witaminy E oraz kwasów wielonienasyconych.
Olej rycynowy
Olej rycynowy, zwany również olejem rącznikowym, jest szeroko wykorzystywanym produktem, zarówno w przemyśle, jak i kosmetyce.
Olej konopny
Olej konopny jest otrzymywany z nasion konopi siewnych (Cannabis sativa), nazywanych również włóknistymi. Nierafinowany ma ciemne, zielono – brązowe zabarwienie i lekko gorzki, korzenno – orzechowy smak oraz zapach.
Olej z ostropestu
Olej z ostropestu plamistego, jako jeden z ważniejszych przetworów powstałych na bazie tej rośliny, wpływa korzystnie zarówno na zdrowie, jak i urodę.
Olej z lnianki (rydzowy)
Olej rydzowy to produkt nieco zapomniany, jednakże szczęśliwie wraca do użytku. I bardzo dobrze! Jego niezwykle korzystny profil kwasów tłuszczowych, a także wysoka zawartość pozostałych cennych składników odżywczych, sprawia, że jest on ważnym elementem zdrowej i prawidłowo zbilansowanej diety.
Olej z ogórecznika
Olej z ogórecznika to olej roślinny o barwie lekko żółtej. Produkuje się go z nasion ogórecznika lekarskiego (Borago officinalis), czyli rośliny o pięknych, niebieskich kwiatach. Jak wskazują eksperci, może on mieć niezwykle korzystny wpływ na zdrowie.
Olej z pestek moreli
Pestki moreli są wykorzystywane do produkcji oleju z pestek moreli, który znajduje swoje zastosowanie zarówno w przemyśle farmaceutyczno-kosmetycznym, jak i spożywczym. Stanowi on źródłem składników odżywczych o właściwościach nawilżających i antyoksydacyjnych.
Olej arganowy
Olej arganowy zwany jest także płynnym złotem Maroko! Dzięki swoim unikatowym właściwościom zyskuje coraz to większą sławę i jest jednym z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie.