Kampania Poznaj się na tłuszczach – po co tu jesteśmy?

Poznaj się na tłuszczach” to innowacyjna kampania edukacyjna wychodząca naprzeciw potrzebom Polaków! Jak wskazują dane naukowe, oraz bardziej jesteśmy zainteresowani zdrowym stylem życia. Chcemy wiedzieć, co nam służy, a czego powinniśmy unikać. Wiedząc, jak ważne są ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta, staramy się prowadzić aktywny tryb życia, czytamy etykiety, wdrażamy zdrowe nawyki żywieniowe.

Niewątpliwie, takim zachowaniem towarzyszy poszerzanie wiedzy na temat żywności, a także jej wpływu na zdrowie. Jednakże, w świecie dietetyki spotykamy się z wieloma mitami. Zasadne jest użycie powiedzenia, że „im dalej w las, tym ciemniej”!

Wątpliwości te nie omijają także produktów spożywczych, w tym także tych będących źródłem tłuszczów, np. olejów, masła, margaryn czy oliwy. Które są zdrowe? Które powinniśmy jeść? Które nadają się na zimo, a które na ciepło? W Internecie napotykamy na wiele dietetycznych mitów, a kiedy kult zdrowia i sylwetki pozostaje na tak wysokim poziomie, warto mieć pod ręką rzetelną, sprawdzoną wiedzę.

Chcąc rozwiać Twoje wątpliwości, razem z ekspertami z Instytut Żywności i Żywienia, a także na podstawie merytorycznych i wiarygodnych źródeł naukowych, edukujemy w zakresie tłuszczów! Zatem jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie na przyszłość już dzisiaj, zapraszamy do lektury!